عضویت دکتر علی سلطانی در کمیته ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه فدریکو ایتالیا

عضویت دکتر علی سلطانی در کمیته ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه فدریکو ایتالیا


 در راستای گسترش تعاملات بین المللی و استفاده از ظرفیت های فی ما بین دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایران و ایتالیا، با پی گیری روابط عمومی و امور بین الملل و معاونت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه شیراز، دکتر علی سلطانی، عضو هیأت علمی دانشکده ی هنر و معماری به عنوان استاد همکار، به عضویت کمیته ی تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردریکوی ایتالیا منصوب شد.
همکاری دکتر سلطانی با این کمیته در زمینه ی پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بررسی شرایط اعطای بورس تحصیلی، ارزیابی طرح تحقیق و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و همکاری در زمینه ی راهنمایی و مشاوره ی دانشجویان دانشگاه فدریکو (دپارتمان مهندسی عمران، معماری و محیط، (Dicea می باشد.
دانشگاه فردریکو دوم ناپل - به ایتالیایی (Università degli Studi di Napoli - Federico II) - از دانشگاه های معتبر اروپا و دولتی در شهر ناپل ایتالیاست که با نزدیک به یکصد هزار دانشجو و هشت هزار کارمند علمی و کادر آموزشی یکی از بزرگ ترین دانشگاه‌های ایتالیا محسوب می شود. این دانشگاه از ۱۳ دانشکده، ۷۷ دپارتمان و ۴۲ مرکز تحقیقات، ۱۰۸ کتابخانه و ۲ باغ گیاه ‌شناسی تشکیل شده است. دانشجویان این دانشگاه در ۱۴۷رشته ی تحصیلی از جمله رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی؛ فنی و علوم انسانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می ‌باشند.
این دانشگاه در سال ۱۲۲۴ توسط قیصر رومی -آلمانی امپراتوری روم مقدس، فردریش دوم که همچنین پادشاه پادشاهی سیسیل نیز محسوب می شد، تأسیس گردید. امّا نام فردریش از سال ۱۹۸۷ در اسم رسمی دانشگاه جای دارد و تصویر او نیز در نشان دانشگاه دیده می‌شود. فردریش برای رقابت با دانشگاه‌های مطرح شمال ایتالیا که با حمایت پاپ تأسیس گردیده بودند بنا نهاده شد و از این رو، نخستین دانشگاه مدرن اروپا نام گرفت؛ زیرا بدون حمایت کلیسا و کاملاً مستقل آغاز به کار کرد.
دپارتمان مهندسی عمران، معماری و محیط (Dicea) این دانشگاه در رشته های مهندسی آب؛ مهندسی محیط زیست؛ مهندسی حمل و نقل و زیرساخت ها؛ مهندسی ژئوتکنیک و زمین شناسی؛ ساختمان؛ شهرسازی؛ منظر و مهندسی معماری فعالیت دارد و چشم انداز آموزش و پژوهش آن بر تربیت مهندسان و محققان نسل جدید با تکیه بر مهارت و ارتقای نوآوری فنی در زمینه ی علوم مهندسی و محیط مصنوع استوار است.
شایان ذکر است که دکتر سلطانی، دانشیار بخش شهرسازی دانشگاه شیراز و عضو هیأت مدیره ی سازمان نظام مهندسی فارس، دکترای خود را در رشته ی شهرسازی و طراحی شهری از استرالیا دریافت نموده و دارای مقالات و پروژه های پژوهشی متعدد است.
وی تاکنون موفق به دریافت جایزه ی بورس دولتی ژاپن، بورس تحقیقاتی دولت ترکیه، جایزه ی تلاش (Endeavour) استرالیا و پژوهشگر برتر کشوری در گروه هنر و معماری (1392) شده است.

 


آخرین اخبار

استاد دانشگاه شیراز در شمار سرآمدان آموزشی کشور
استاد دانشگاه شیراز در شمار سرآمدان آموزشی کشور
استاد دانشگاه شیراز در شمار سرآمدان آموزشی کشور دکتر رحمت‌الله مرزوقی، استاد دانشکدۀ علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شیراز، به‌عنوان «استاد سرآمد آموزشی کشوری» معرفی شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز به نقل از وزارت علوم، روز یکشنبه، ۱۱تیرماه...
معرفی سه استاد دانشگاه شیراز به‌عنوان استاد نمونه کشوری
معرفی سه استاد دانشگاه شیراز به‌عنوان استاد نمونه کشوری
سه عضو هیأت‌علمی از دانشگاه شیراز به‌عنوان استاد نمونه‌ی کشوری معرفی و تقدیر شدند. به‌گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شیراز به‌نقل از روابط‌عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آیین تقدیر از اعضای هیأت‌علمی نمونه کشوری با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر...
آیین تکریم و معارفه مدیران آموزشی دانشگاه شیراز
آیین تکریم و معارفه مدیران آموزشی دانشگاه شیراز
آیین تکریم و معارفه‌ی مدیران امور آموزشی، استعدادهای درخشان و برنامه‌ریزی و توسعه‌ی آموزشی دانشگاه شیراز برگزار شد. در این آیین که روز شنبه ۲۰ آبان‌ماه، باحضور اعضای هیأت‌رئیسه‌ دانشگاه شیراز و جمعی از معاونان آموزشی دانشکده‌ها و یاوران علمی دانشگاه...
برگزاری دوره آموزشی تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی
برگزاری دوره آموزشی تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی
دوره تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی با حضور دکتر نقی زاده در روزهای 24 و 25 آبان ماه در سالن دکتر مصطفوی برگزار گردید.
برگزاری دوره آموزشی اکوسیستم نوآوری و تجاری سازی فناوری
برگزاری دوره آموزشی اکوسیستم نوآوری و تجاری سازی فناوری
دوره آموزشی اکوسیستم نوآوری و تجاری سازی فناوری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 17 و 18 آبان ماه در سال کنفرانس دکتر مصطفوی بصورت هیبریدی برگزار گردید.